WSPÓŁPRACA

12/20/2013

Wady i zalety związku na odległość.

Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić związkom na odległość. 
Często,a teraz w dobie internetu i innych środków przekazu coraz częściej spotykamy się z tzw. "zawiązkami na odległość". Czym tak naprawdę jest określany takim mianem związek. Jest to więź łącząca dwójkę ludzi mieszkających w różnych miastach, krajach, a także nierzadko zamieszkujących dwa różne kontynenty. Jakie są zatem plusy i minusy takich relacji. 


Wady :
Częstotliwość spotkań jest głównym minusem. Nie mamy bliskiej osoby obok siebie na codzień, nie możemy spotkać się z nią kiedy tylko zechcemy, bo barierą jest odległość jaka nas dzieli. Chociaż czasami potrzebujemy zwykłej, krótkiej rozmowy twarzą w twarz, a nie za pośrednictwem telefonu czy internetu. Uczucie tęsknoty i zazdrości parom które widzimy codziennie na zakupach, na spacerze, które są razem. Czasami uczucie samotności, chociaż wiemy, że sami nie jesteśmy. Różnice kulturowe wynikające z miejsc zamieszkania też są zdecydowanie minusem. Spotęgowane zamartwianie się o drugą osobę oraz oczekiwania na kolejne spotkania, tzw. "życie od weekendu do weekendu". Wtedy wszystko inne schodzi na drugi plan i chcemy tylko dotrwać do piątku, nie lubimy poniedziałków :) 


Zastanówmy się zatem jakie są pozytywy takiej relacji.

Zalety:
Wiemy, że zawsze, gdzieś jest ktoś dla kogo bardzo dużo znaczymy. Zawsze myśląc o spotkaniu zapala się jakaś iskierka radości i szczęścia spowodowana przyjazdem drugiej osoby. Mamy na kogo czekać, dla kogo mobilizować się i wykonywać wszystkie prace wcześniej żeby później mieć jak najwięcej czasu dla siebie. Nigdy nie wpadniemy w rutynę, zawsze coś będzie się działo. Każdy weekend będzie niepowtarzalny bo chcemy z każde chwili razem jak najwięcej korzystać. Przez tęsknotę bardziej nam zależy na drugiej osobie. Wzmacnia się więź. Poznajemy się w zupełnie inny sposób niż pary spotykające się na codzień. Poznajemy swoje zwyczaje, nawyki i te złe i dobre. Łatwiej zatem jest podjąć decyzję czy rzeczywiście jesteśmy z osobą, z którą chcemy dzielić życie. Darzymy się wzajemnie dużo większym zaufaniem. Musimy sobie ufać bezgranicznie.Podsumowując : JAKA ODLEGŁOŚĆ !?

Jeśli jest to prawdziwe, silne uczucie nie istnieje coś takiego jak odległość.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz